Художня або естетична реставрація зубів композитами

Опубликовано: 27.11.2020
Зубна емаль є найтвердішою тканиною тіла в людському організмі. Однак, на цей довговічний матеріал впливають: вживана їжа і рідини, механічні пошкодження і каріозні бактерії. Як наслідок, з'являються плями, тріщини, відколи, а іноді і руйнування, що впливають не тільки на колір і форму, а й на функціональність зуба. Художня реставрація зубів допомагає відновити привабливість зубного ряду, відновити його повноцінні функції і позбавити пацієнта від дискомфорту.

Показання до художньої реставрації зубів:

  • при сколе частини (шматочки) зуба;
  • при тріщинах на зубах;
  • при щілинах між зубами;
  • при руйнуванні коронкової частини зуба (до 50%);
  • при різних дефектах емалі.
художня реставрація зубів Такий метод реставрації коронкоровой частини зуба є більш економічним і швидким. Стоматолог проводить пошарове відновлення емалі за допомогою пломбувального матеріалу. Зокрема, використовують так звані композити світлового відкидання, оскільки вони мають достатню схожість з природними тканинами емалі зубів, а також відмінні фізико-хімічні властивості (стійкі до стирання і зміни температур). Дані композити мають великий термін служби, більше 10 років. Протягом десятиліть композити використовувалися як засіб для консервативного відновлення дрібних, середніх і навіть великих дефектів зубів, викликаних руйнуванням або травмами. Їхні свідчення засновані на необхідності максимально зберегти більш здорові тканини зубів. Також за допомогою адгезивної стоматології, що використовує ці синтетичні композитні полімерні матеріали, можна відтворити втрачені зуби. В цілому, можна сказати, що художня реставрація доступніша (технічно і фінансово) і проводиться досить швидко (все можна зробити за один прийом). Завдяки сучасним матеріалам можна досягти відмінних результатів, як з функціональної, так і з естетичної точки зору.

Вибір за вами: вініри або реставрація композитами

Рішення про те, який метод реконструкції зубів використовувати, є критичним і приймається вашим стоматологом на основі наукового розуміння, досвіду та клінічного судження про ситуацію, а також у відповідність з вашими бажаннями. вініри При виборі між художньою реставрацією композитами і іншими методами, такими як реставрації протезами (коронки або вініри), стоматологи повинні враховувати кілька міркувань, деякі з яких носять клінічний характер, а інші носять художній або творчий характер. Також, вибір залежить від фінансового аспекту і терміну служби кожного методу. Хоча 20 років тому здавалося, що існують недоліки в з'єднанні композитів, які пов'язані з самим композитним матеріалом. На сьогоднішній день, виробники значно поліпшили склади прямих композитів, що призвело до підвищення їх міцності, естетики і надійності. керамічні вініри Композитні реставрації зазвичай представляють собою одностадійні процедури «одноразового відвідування», які проводяться в кабінеті стоматолога. Прямі композитні реставрації потребують спеціальної техніки і художньої майстерності для їх установки. Вони зазвичай показані при травмі передніх зубів, коли частина емалі зубів зламана або сколота. Вони можуть бути використані для зміни форми зубів для закриття невеликих просторів і виправлення інших незначних нерівностей і положення зубів. Композити часто використовуються для відновлення після травм передніх зубів у молодих людей, залучених в близький контакт (різні види спорту), де існує постійний ризик отримання травми. У цих ситуаціях композити можуть мати більш обмежений термін служби. Крім зносу, вони можуть також змінювати колір з часом. При необхідності можна запланувати і виготовити нові реставрації, щоб замінити реставрації, які постаріли і перестали здаватися естетично привабливими або стали дефектними. установка вінірів Навпаки ж, мікропротези-вініри демонструють чудову естетику і традиційно вимагають набагато більшої підготовки зубів, ніж художні реставрації. На додаток до відновлення втраченої структури, вініри також використовуються для зміни кольору зубів, зазвичай висвітлюючи або покращуючи як колір, так і форму зубів. Вважається, що вініри будуть служити досить довгий термін, при цьому на все життя їх навряд чи вистачить (вініри носять в середньому 10-15 років). На відміну від реставрацій з композитних матеріалів, стоматологічні вініри вимагають видалення структури (обточування емалі) зуба в різній кількості, щоб утримувати їх в потрібному положенні. Для підготовки зубів під вініри також потрібна велика ретельність, терпіння, скрупульозність і висока професійна підготовка лікаря, що створює необхідність в більш ніж одному відвідуванні для успішного і бездоганного результату. До альтернатив відновлення втрачених зубів відносять протезування зубів і коронки. Щоб зрозуміти який вид відновлення зубів потрібно саме Вам, запишіться на прийом в клініку Oculus.