Склад диз засобів в ветеринарії

Опубликовано: 03.07.2020

Вірус АЧС є одним з патогенів, які більш стійкі до умов навколишнього середовища, але є речовини, які добре справляються з його інактивацією і знищенням. Які з них усувають АЧС краще і швидше, і в яких препаратах ми можемо їх знайти? Які види діяльності на фермі найкраще підходять для кожної ферми?

Чи безпечні вони для тварин? Як їх використовувати для підтримки максимальної ефективності?

Як ви вважаєте це ідеальні ліки?
Особливостями ідеального дезинфікуючого засобу повинні бути швидке дію, довговічність і стійкість до зовнішніх умов, широкий спектр впливу на бактерії, віруси і грибки, відсутність токсичності для тварин, економічність використання і порівняно низька ціна. На практиці не важко знайти такий препарат, додатково відповідний для всіх видів діяльності, пов'язаних з дезінфекцією на фермі https://uvt.kh.ua/catalog/veterinarnye-preparaty/antisepticheskiy/

При виборі заходів ви можете слідувати опублікованими пропозицій, серед іншого Головною ветеринарною інспекцією (допоміжні матеріали для свинарів) .На жаль, в представленому документі перераховано багато препаратів, які важко знайти в нашій країні або які зовсім не підходять для свиноферм, наприклад, укупорочное засіб для корів. У пошуках ідеального препарату ви також можете запропонувати продукти, протестовані. Зрештою, для кожного з продуктів ми дізнаємося більше про продуктивності, ефективності та безпеки, перевіривши активні субстанції, які використовувалися в ньому. Давайте подивимося, що містять окремі продукти. 

Ми аналізуємо продукти - що вони містять? Експлуатація, безпека і використання
1. Формальдегід
Ця речовина в формі легко розчинної у воді газу, що використовується в рідких або газоподібних продуктах, зазвичай у формі 37% розчину, званого формаліном. Це надзвичайно реактивний агент, який реагує з білками живих організмів, ДНК і РНК, руйнуючи їх і таким чином нейтралізує бактерії, спори і віруси. Він працює повільніше, ніж глутардегід (описаний нижче в статті). Це дуже ефективне дезінфікуючий засіб, але надзвичайно токсична і шкідливе, його пари дратують навіть при дуже низьких концентраціях (<1 ч / млн). Сильно дратує і пошкоджує дихальну систему, шкіру і слизові оболонки тварин. Це також може бути потенційно канцерогенним. З цієї причини, незважаючи на свою ефективність, його використання досить обмежена. У боротьбі з АЧС його пари найчастіше використовуються для дезінфекції електрообладнання. Ніколи не слід використовувати в присутності тварин! Ви також повинні подбати про власну безпеку при його використанні, в тому числі надіти захисний костюм.

2. Гіпохлорити
Хімічні сполуки хлору, найбільш часто використовувані в якості дезінфікуючих засобів, доступні в рідкій (гіпохлорит натрію) або твердої (гіпохлорит кальцію) формі. Ці сполуки прекрасно знищують хвороботворні мікроорганізми на чистих поверхнях, але вони швидко інактивуються усіма органічними матеріалами (фекалії тварин, брудна солома) і втрачають деякі свої біоцидниє властивості при контакті з ним. З цієї причини завжди рекомендується попередньо очистити очищені поверхні перед дезінфекцією. Водні розчини гіпохлориту натрію знищують бактерії, віруси, грибки і суперечки, а також мають відносно низьку токсичність.

Фактично, кожен протестований вірус був дещо чутливий до гіпохлориту натрію. Рекомендується для вірусу АЧС через його високу ефективність в низьких концентраціях (0,5% активного хлору в розчині досить для дезінфекції) і, отже, також через ефективності використання. Однак слід пам'ятати, що продукти, що містять гіпохлорити, які зберігаються дуже довго, можуть втратити деякі зі своїх властивостей. З цієї причини слід звернути увагу на їх придатність для використання. Гіпохлорити широко використовуються, але особливо рекомендуються для дезінфекції приміщень для тварин і устаткування https://uvt.kh.ua/catalog/veterinarnye-preparaty/antisepticheskiy/. Вони знищують вірус АЧС навіть після 3-10 хвилин впливу на поверхню.