Застосування і покупка пиломатеріалів: фанера і дсп в Житомирі

Опубликовано: 15.12.2019

Склеювання фанери

Склеювання фанери - процес досить складний. На виробництві в якості обладнання для склеювання застосовують спеціальні преси та термостати. У домашніх умовах зазвичай обмежуються вибором відповідного клейового складу. Доступних варіантів клею насправді досить багато. Якщо ви бажаєте вигідно придбати фанеру, ДСП або двп і інші пиломатеріали для свого майбутнього ремонту або будівельних робіт, то переходите на сайт https://zhytomyr.kub.in.ua/pylomaterialy/dvp-i-dsp/. Як же вибрати найкращий варіант?

В першу чергу потрібно мати на увазі, що фанера як матеріал сама виготовлена ​​з тонких листів способом склеювання. Тонкі шари наклеюються один на одного так, щоб волокна одного листа виявилися перпендикулярні волокнам наступного. Таких шарів може бути від 3 до 20 і більше, в залежності від призначення матеріалу.

Для склеювання шарів на виробництві застосовується два типи клейових складів:

  • карбаміду клей. За походженням він натуральний і екологічний, з точки зору гігієни переважно використовувати саме його. Таким способом виготовляють фанеру марки ФК;
  • клей на фенолформальдегідних смолах. Він утворює міцне і якісне з'єднання шарів, однак летючі феноли в його складі досить токсичні. З таким клейовим складом проводиться фанера марки ФСФ.

Якщо необхідно дуже якісне з'єднання деталей з фанери, рекомендується використовувати саме той тип клею, за допомогою якого вона виготовлена. Клей на основі фенолформальдегідних смол (наприклад, СФЖ-3014) відрізняється водостійкістю і не пошкоджується мікроорганізмами. Якщо потрібно отримати безбарвний шов, рекомендується застосування комбінованих карбамід-формальдегідних клеїв (КФ-Ж, КФ-МТ).

Чи можна склеювати фанеру будь-яким іншим клеєм? Можна, однак, кожен використовуваний склад має свої особливості і недоліки, і вибирати відповідний потрібно за тими характеристиками, які важливі для конкретної мети. Зазвичай застосовуються клеї на основі ПВА, поліуретану, епоксидної смоли, однак для тонкої роботи можна використовувати і повністю натуральні склади - альбумінові або казеїнові.

До складу деревного клею для фанери входить:

  • клейкі речовини;
  • наповнювач - деревне борошно;
  • добавки, для регулювання адгезії і швидкості застигання.
  • розчинник, органічний або вода;
  • антисептик;
  • пластифікатори;
  • дубильні речовини (зазвичай солі міді), що забезпечують стійкість до вологи.

Як затверджувач використовується хлорид амонію. Епоксидний клей використовується в тому випадку, якщо фанерне виріб буде піддаватися несприятливих атмосферних впливів. Клей на основі ПВА має високу міцність склеювання і безбарвний клейовий шов. Клей наносять на обидві склеювані фанерні поверхні пензлем або валиком, потім конструкцію залишають під тиском на весь час застигання клею. Надлишки прибирають до того, як клей застиг.