Замки Львівщини

Опубликовано: 08.12.2016

Замки Львівщини є основними туристичними принадами довкола Львова. Їх красива архітектура, містична історія і мальовничі пейзажі завжди приваблювали людей. Для популяризації замкової спадщини Галичини з ініціативи Бориса Возницького був створений маршрут "Золота підкова Львівщини". Він зручний тим, що замки розташовані поблизу трас і Ви протягом денька встигаєте детально оглянути усі з их.

Сразу багато туристичних фірм пропонують тури "Золотою підковою Львівщини".

Олеський замок є, можливо, найвідомішим замком Львівщини, відродженим з цілковитої руїни. Понад шість століть стоїть він на високому пагорбі і є свідком та учасником багатьох подій, що навічно увійшли в історію...

Вперше Олеський замок згадується в письмових джерелах, датованих 1327 роком. Розташування замку на кордоні Литви і Польщі зумовило постійну боротьбу за нього та часті зміни власників. У XV–XVІ ст. Олеський замок кілька разів ставав жертвою руйнівних набігів татар. У другій половині ХV століття замок перестав бути оборонною спорудою і перетворився у резиденцію магнатських родів: Даниловичів, згодом Собєських, Жувуських.

Олеський замок відомий у польській історії тим, що 1629 року здесь народився онук Даниловича, майбутній повелитель Польщі Ян ІІІ Собєський, за часів правління якого замок отримав статус королівської резиденції. Згідно легенди про народження цього 1-го з найвизначніших польських королів і полководців, майбутній повелитель народився під час угрожай, окрім того, на замок тоді напали татари; і в той момент, если бабка повитуха поклала немовля на мармуровий стіл, вдарив дуже сильний грім, і стіл розколовся навпіл, після цього одразу ж з'явилося пророцтво про те, що новонароджений буде незвичайною людиною.

Видавництво «Основи» презентувало у Львові сучасний та, як твердять упорядники, водночас - іронічний путівник містом - Awesome Lviv.
Tweet

Зазначимо, що Awesome Lviv – це вже третє видання в популярній серії англомовних путiвникiв «Основ», смотрите на сайте Путівник по Львову.

Перше видання Awesome Ukraine представило Україну свiтовi без пафосу, з іронією та зі здоровим патріотизмом. Цей унікальний англомовний довідник знадобився усім, кому бракувало оригінальної інформації про Україну. Не менш цікавим був і путівник, котрий стосувався столиці України - Awesome Kyiv. Нині дійшла черга й до столиці Галичини.

Як зазначають видавці, Львів – місто, яке вас зачарує. Здесь постійно п´ють каву,  мандрують вузькими вуличками історичного центру, обідають та вечеряють у химерних ресторанах. Архітектура міста, яка подекуди вже втратила свою велич, але не свій шарм, сильні мистецькі та літературні традиції – це те, що відрізняє Львів від будь-якого іншого українського мегаполісу. У його лабіринтах можна мандрувати безкінечно: вулицями старенького міста, збудованого ще за часів Австро-Угорської імперії, поміж старовинних костелів та синагог і загубитися серед кварталів радянського «модернізму». Це місто, яке поєднує у собі велич стародавніх традицій і сильні художні та літературні течії. У книзі ви також знайдете посилання на основні історичні події, відомих і талановитих жителів міста Лева, мистецтво, культуру, спорт, літературу, традиції і навіть улюблену вуличну їжу львів’ян. 

До речі, «Основи» продали вже близько 20 000 примірників Awesome Ukraine  та Awesome Kyiv. Автори серії, Анна Копилова і Дана Павличко, впевнені, що Awesome Lviv також розлетиться дуже швидко.

Наступний замок - Підгірці, побудований для Величавого Коронного Гетьмана Станіслава Конєцпольського французьким архітектором Андре дель Аква та маркізом Вільямом де Бопланом в 1630-тих роках (Marquis Guillaume Levasseur de Beauplan). Підгорецький замок вважався одним з найкрасивіших в Європі, де досить нередко проводили пишні паради і запрошували європейських монархів, перейдите vacation.lviv.ua. У Підгірці ми приїдемо приблизно о 13: 30, а в 15: 05 ми будемо обідати в Золочівському замку (комплексний обід - 50 гривень з особи).

По закінченню трапези ми відвідуємо Золочівський замок є фортецею "голландського" стилю (1634 рік - закінчення будівництва), який побудував Якуб Собеський, учасник битви під Хотином і батько короля Яна Собеського. Здесь залишилися високі земляні вали з ескарпами. У замку збереглося два палаци: Королівський та Китайський (один з трьох в Європі).


Замки Львівщини


Золота підкова Львівщини - екскурсія у замки Львівської області