Як оформити квартиру в стилі ар-деко?

Опубликовано: 23.08.2020

art deko

Ар-деко — популярний стиль в дизайні інтер'єру. Сьогодні розберемо його відмінні риси і особливості, зупинимося детальніше на тому, як оформити квартиру в такому стилі. Ар-деко — це художній стиль, який з'явився в 30-х роках ХХ століття, після Першої світової війни. Особливе поширення отримав в США і Європейських країнах. Столицею ар-деко вважається Париж.

Визначення переводиться з французького як «декоративне мистецтво». Є еклектичним напрямом, тобто змішення різних стилів оформлення: етнічного, неокласичного і модерну. На формування вплинули популярні у той час художні напрями: конструктивізм, кубізм, футуризм.

Історія виникнення і розвитку

Термін з'явився завдяки Міжнародній виставці, яка пройшла в 1925 році в Парижі. Вона мала саме таку назву. Спочатку поширився в сферах архітектури, живопису, моди.

Основна відмінна риса стилю — розкіш і дорожнеча. Напрям асоціюється з буржуазним життям вищого суспільства. Наочний зразок стилю в кінематографі — фільм «Великий Гетсби».

Після Другої світової війни у зв'язку з економічним занепадом ар-деко втратив популярність, став вважатися надмірно пафосним, міщанським і позбавленим смаку. Мода на нього знову поновилася в 80-х роках ХХ століття.

Елементи стилю

Розглянемо, як і для чого використовуються різні елементи ар-деко.

Ось основні характеристики:

  • Дорожнеча матеріалів. Поширені види обробки: слонова кістка, срібло, крокодилова шкіра, шкури тварин, кришталь. Різноманітність фактур — використовуються такі типи, як метал, шкури, дерево, кераміка, камені, скло, емаль, інкрустація по дереву, лак.
  • Етнічні елементи. Пол, стеля, оббивка меблів і текстиль прикрашаються орнаментами, що прийшли з різних культур.
  • Геометричні форми. Можуть проявлятися як в контурах предметів, так і в орнаментах. Разом з різкими незграбними конструкціями використовуються обтічні і плавні лінії, що прийшли з модерну. Візерунки — смужка, тварини принти, геометричні фігури, рослинні мотиви.
  • Скульптури і картини. Ковані бюсти і керамічні скульптури жінок в експресивних позах.
  • Масивні розкішні люстри. Кольори, підкреслюючі статусность, переважно спокійні, у бежевих і золотистих тонах, або контрастні — чорно-білі.

Як видно з опису типових особливостей стилю ар-деко в інтер'єрі, він покликаний захоплювати і дивувати розкішшю і різноманітністю.

Оформлення квартири в стилі ар-деко

Передусім під дизайн інтер'єру в стилі ар-деко повинне підходити приміщення: просторе, з високою стелею і великими вікнами. Доречні ніші і багаторівневі стелі, сходи.

Ось основні правила, які потрібні для створення простору ар-деко:

1. Не економте на матеріалах. Цей стильовий напрям не терпить дешевизни. Тут будуть не доречні ДСП, плівки, пластик. Використайте шпону, масив дерева і оббивку з шкіри для меблів. Замість килима підійдуть шкура і хутро тварин. Для текстилю підійде шовк, сатин і оксамит. Бавовняні портьєри будуть недоречні. Приступаючи до оформлення, будьте готові до того, що ремонт обійдеться дорого.

2. Різноманіття декоративних елементів. На стінах можна розмістити картини в стилі того часу, підійде абстракція з геометричними формами або квіткові мотиви. Цікавий варіант — чорно-білі фото, стилізовані під початок ХХ століття. Підійдуть статуетки, бюсти, кування.

3. Додайте дзеркала і лаковані поверхні. Ар-деко «любить» блиск і вільний простір. Відображення предметів зорово розширить кімнату. Можна оформити дзеркальне полотно в химерну раму. Використайте неяскраві благородні кольори в оформленні інтер'єру. Відповідні: поєднання чорного і білого, бежевого, шоколадного, бронзового, золотого.

4. Додайте геометричні візерунки в оформлення. Використайте круги, ромби, квадрати, зигзаги, символіку того часу: зображення автомобілів, пароплавів, потягів. Усе це асоціюється з тією, що нестримно прийшла в ХХ повіці технічною революцією.

5. Продумайте освітлення. Доречне буде вбудоване підсвічування, декоративні бра. Якщо є можливість, придбайте масивну люстру в театральному стилі.

Отже, тепер ви знаєте, що таке стиль ар-деко в інтер'єрі і його значення в сучасній культурі. За наявності фінансів і фантазії вийде самостійно створити інтер'єр в цьому стилі.

Інтер'єр ар-деко різноманітний і включає різноманітні елементи, які треба правильно поєднувати між собою. З цим завданням під силу впоратися професійному дизайнерові, який продумає до дрібниць композицію інтер'єру. Це гарантує відповідність результату очікуванням від ремонту.

Джерело: Домівка / Irinin Journal - https://irinin.com/domivka.html